Collagen Shıne dili

Vücut fabrikanınızın tıkır tıkır çalışırken neler yaptığının farkında mısınız?
Her bireyin biyolojik bir ritmi vardır. Gıda çeşitliliğimiz ve tükettiğimiz miktar farklı olsa da, her birimizin kişiye özel harmonik ritmi aşağı yukarı benzerlik gösterir. Bu ritim doğrultusunda tüketilen gıdalar sabah saatlerinde enerjiye dönüştürülürken, gece saatlerinde yağ olarak depolanır.

Doğduğumuz günden itibaren her yerde karşımıza çıkan iyi görünme fikri, insanı mütemadiyen “iyi görünme” algısı içerisine hapsetmektedir.

Yeni bir güne başlarken, gün boyunca tempolu bir koşturma içinde hayatımıza kesintisiz, enerjik bir şekilde etmek için ihtiyacımız olan en önemli şey şüphesiz sağlıklı hissetmektir.

Doğada kum ve benzeri maddeleri bir arada tutmak için kullanılan maddeye Çimento adı verilir. İnsan bedenindeki doku ve organların bir arada tutarak esnek ve canlı kalmasını sağlayan yapıya ise Kolajen denilmektedir. Daha nokta atışı bir tanım yapacak olursak, vücudumuzun çimentosu kolajendir.

Kolajen kelimesinin kökeni ‘birleştirme’ anlamı içeren kolaj kelimesinden gelmektedir. Saç, tırnak, eklem ve kemik sağlığımızı korumak için önemli bir faktördür.

Azalmaya başlamasıyla, vücudumuzda meydana gelen değişikliklere, kemik ve kıkırdak dokularımızdaki zedelenmeler ve cildimizdeki elastik yapının kaybolmaya, matlaşıp sarkmaya başlamasını örnek verebiliriz. 25 li yaşlardan itibaren, vücudumuzda üretilen kolajen miktarı %1 – %2 oranında düşüşe geçer. 40’lı yaşalara geldiğimizde kaybettiğimiz kolajen miktarı %10 – %20 li rakamlara ulaşır.

Kaybınızı geriye almak CollagenShine ile sizin elinizde…

Sepete Ekle